behsouz
23 اسفند 1401 - 14:54

لایحه سرباز قهرمان در راه مجلس/ بودجه ورزش افزایش می یابد

امل- مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان با اشاره به فعالیت ۳۰ هزار باشگاه ورزشی در کشور گفت: لایحه نظام جامع باشگاهداری و سرباز قهرمان منتظر طرح در مجلس است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدهادی لقمان‌پور ظهر سه شنبه در آئین تجلیل از ورزشکاران، قهرمانان و مربیان هیئت بوکس مازندران به میزبانی این شهرستان، اظهار کرد: جوانان مازندرانی همیشه در میادین بین‌المللی و المپیک با کسب مدال‌های رنگارنگ باعث اهتزاز پرچم و نواختن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران در دنیا می‌شوند.

وی افزود: هم اکنون دو لایحه مهم وزارت ورزش و جوانان در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار دارد که چندین سال در حال بررسی و تحقیق بوده است.

مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان در بیان این دو لایحه تصریح کرد: نظام جامع باشگاهداری و بحث سرباز قهرمان از دو لایحه مهم در دست اقدام مجلس هستند، حدود ۳۰ هزار باشگاه ورزشی در کشور وجود دارند. مسائل کلیات و جزئیات لایحه نظام جامع باشگاهداری در کمیسیون مربوطه به تصویب رسید و در نوبت ورود به صحن علنی مجلس قرار دارد.

لقمان‌پور با اشاره به اینکه از نمایندگان مجلس درخواست داریم تا هرچه زودتر این لایحه در صحن علنی مجلس به تصویب نهایی برسد و به تأیید شورای نگهبان دربیاید، بیان کرد: بحث سرباز قهرمان نیز از دیگر لایحه مهم است که امیدواریم با رأی نمایندگان مجلس به سرانجام مطلوب برسد.

وی با اشاره به آخرین اقدامات وزارت ورزش و جوانان در توجه به امور جوانان کشور، ادامه داد: برای توجه به جوانان و امر ازدواج مجلس مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان وام به آنها را تصویب کرد.

مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه آمل از شهرهای تولیدی و صنعتی مازندران است و در استان حرف نخست را برای گفتن دارد، خاطرنشان کرد: باید صنعت در کنار ورزش باشد و با تیمداری صنعتگران مسؤولان هم در کنار حامیان ورزش هستند.

لقمان‌پور با بیان اینکه در روزهای پایانی سال گذشته بحث اختصاص ۲۷ صدم درصد بودجه به وزارت ورزش و جوانان در مجلس تصویب شد، بیان کرد: امیدواریم امسال نیز ۲۷ صدم درصد بودجه را از مجلس برای وزارت ورزش و جوانان در سال آینده اختصاص دهیم که حدود ۲ هزار و ۶۰۰ تا ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار به وزارت ورزش و جوانان اضافه می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1092488