behsouz
28 آذر 1401 - 22:48

فعال‌سازی ظرفیت‌های بومی، محور برنامه‌های توسعه استان‌ها باشد

وزیر کشور گفت: فعال‌سازی ظرفیت‌های درون استانی بایستی محور اصلی برنامه‌ریزی توسعه‌ای استانداران باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد وحیدی وزیر کشور در همایش استانداران سراسر کشور با بیان اینکه راهبری امور توسعه‌ای کشور رسالت جدی همه ما است؛ گفت: راهبرد اصلی دشمن در جنگ ترکیبی پیچیده، ایجاد موانع برای دولت مردمی در پیمودن مسیر پیشرفت همه جانبه کشور است.

وی گفت: دشمن با تمام ظرفیت رسانه‌ای برای تضعیف و اخلال در روند پیشرفت کشور وارد شده و ما باید بیش از هر زمان دیگری با همدلی و هم افزایی ظرفیت‌های داخلی بتوانیم در مسیر خدمت به مردم حرکت کنیم.

وحیدی، تقدس‌زدائی از شعار دینی و اسلامی را یکی از راهبردهای مهم جریان معاند رسانه‌ای دشمن برشمرد و تصریح کرد: استانداران به عنوان نمایندگان اصلی دولت باید در حفظ و تقویت شعائر و ارزش‌های دینی و انقلابی تلاش کنند.

مستند سازی رویدادها و اقدامات مؤثر اقتصادی و عمرانی در استان، محور دیگر مورد اشاره وزیر کشور در نشست امروز بود و گفت: تجربه موفق اقدامات و عملکردها در هر یک از استان‌ها به اشتراک و تبادل نظر گذاشته شود.

وحیدی همچنین به ضرورت برنامه محوری استانداران در بهره گیری از ظرفیت‌های جوانان و نخبگان دانشگاهی تاکید کرد و گفت: استانداران برای هر کدام از اقشار و گروه‌های مؤثر در سطوح استانی برنامه عملیاتی داشته باشند.

وی به تعامل سازنده با نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حفظ استقلال مأموریتی هم اشاره کرد و افزود: باید با تبادل و تعامل فکری با نمایندگان، از ظرفیت‌هایشان برای راهبری هر چه قوی‌تر امور کلان توسعه‌ای استان استفاده شود.

وزیر کشور بر احصای دقیق مشکلات و چالش‌های توسعه‌ای استان و هدف گذاری برای دستیابی به رشد مطلوب اقتصادی هم تاکید کرد و گفت: فعال‌سازی ظرفیت‌های درون استانی بایستی محور اصلی برنامه‌ریزی توسعه‌ای استانداران باشد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 920837