behsouz
21 آذر 1401 - 22:10

ظرفیت آب بندان های مازندران ۳۰۰ میلیون مترمکعب است

ساری- نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس با اشاره به این که ظرفیت آب بندان های استان اکنون ۳۰۰ میلیون مترمکعب است، گفت: این درحالی که این ظرفیت باید یک میلیارد مترمکعب باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، منصورعلی زارعی اظهار داشت: آب و مشکلات مربوط به تأمین آن دغدغه همه است و افزایش چندین برابری هزینه مصرفی برای بخش خصوصی نیز مشکل است.

زارعی بر لزوم بازچرخانی آب تاکید کرد و گفت: بازچرخانی آب باید شکل بگیرد و میزان ورودی آب مصرفی در معادن شن و ماسه هم باید از طریق کنتور یا به هر گونه دیگر مشخص شود تا یک ساماندهی و نظمی در این بخش صورت بگیرد.

وی با اعتقاد به اینکه ناهماهنگی‌هایی در این زمینه وجود دارد و آنها را انکار نمی‌کنیم، افزود: به عنوان نمونه در استان ۱۷ هزار هکتار آب بندان داریم که ظرفیت آنها ۳۰۰ میلیون مترمکعب است در صورتی که باید بیش از یک میلیارد مترمکعب باشد.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وقتی با کمبود آب مواجه هستیم، نباید شرایط آببندان های استان اینگونه باشد، باید به هر طریقی که شده این ظرفیت‌ها و منابع آبی را پُر کنیم.

وی در خصوص صادرات مرکبات هم اعلام کرد: ظرفیت تولید مرکبات در استان بسیار بالاست، یک بخشی نیاز به تسهیلات و زیرساخت است که باید دولت کمک کند و مجلس هم پای کار است اما بخش خصوصی هم باید به عنوان میدان دار این بخش تلاش کند تا حق باغدار و تولیدکننده، سورتینگ دار و صادرکننده ضایع نشود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 907226